آبشار ترزکجاست؟

 همه گردشگران همیشه به دنبال این بوده اند تا یکی از بکر ترین و زیباترین مناطق ایران را ببینید. دوست دارید در میان جنگل‌های هیرکانی زیبا و آبشارها پیاده روی کنید؟

آبشار ترز، تصویری از بهشت در  منطقه سوادکوه مازندران است.آبشار ترز با خود نمایی زیبای خود در دل جنگل حال هوای دیگری به این منطقه بخشیده است.در استان مازندران، از دیدنی های مناطق سوادکوه میتوان منطقه آنجلیکا نام برد که در فصل بهار و تابستان گردشگران علاقه مند زیادی این منطقه را برای گردش یک روزه خود انتخاب می کنند.در میان این جنگل انبوه صدای پرندگان سکوت را بر هم می زند و ریزش آّبشار بر روی زمین رقص باد در شاخ و برگ درختان همانند موسیقی دلوانزی که دل هر شنونده ای را برای لحظاتی میبرد.

imageframe-image

اگر برای طبیعت‌گردی یا جنگل‌پیمایی می‌خواهید مقصد بکری بیابید، آبشار ترز همانجایی است که بدنبالش بودید در این جنگل حدود ۳ ساعت پیاده‌روی طبیعتگردی خواهید داشت، عبور از میان درختانی که از دوره سوم زمین شناسی باقیمانده است. مانند راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و…، آشنایی با گونه‌های نادر گیاهی منطقه، حس تنفس در هوای پاک جنگل و عبور از رودخانه ها و قدم گذاشتن بر روی پل های رودخانه و حس ترشع آدرنالین در بدن لذت این سفر  را دوچندان خواهد کرد. پس از پیاده‌روی ۳ساعته در زمین شیبدار به آبشار زیبای انجلیکا خواهیم رسید و پس از استراحت و صرف نهار به سمت اتوبوس راهی میشویم .

آرامش استراحت در کنار آبشار ترز در میان جنگل های هیرکانی را تجربه کنید.

هنگام عبور از میان جنگل به جزییات توجه کنید، ممکن است حلزونی را در حال تغذیه از برگ درختان ببینید.

  • چند دلیل اصلی برای سفر به آبشار ترز کدامند؟
  • بازدید از موزه طبیعی ایران (جنگلهای هیرکانی)بازدید از آبشر ترز
  • تجربه آب‌بازی در گرمای تابسان،فضایی مناسب برای ریلکس کردن یک هفته سخت در استرس زیاد.
  • زمان سفر برای بازدید از آبشار ترز چه فصلی از سال است؟

به دلیل شرایط آب و هوایی اردیبهشت ماه تا انتهای شهریور ماه بهترین زمان است که می توان پا در میان این بهشت گذاشت و برای بازدید به این جنگل سفر کرد. البته پاییز هم می‌تواند از فصل‌های خوب برای سفر به این جنگل باشد.

چشم انداز سد البرز و آبشار ترز

  • از چه مسیری به دیدن این جنگل برویم؟

پس از گذر از فیروزکوه و پل سفید، باید خود را به شیرگاه برسانید. مسیر جنگل در راستای جاده سد البرز است. حرکت میکنیم و به ابتدای مسیر پیاده روی خواهیم رسید.

imageframe-image
  • برنامه پیشنهادی چرخ گردون برای سفر به جنگل آبشار ترز چیست؟

چرخ گردون یک برنامه یک روزه را برای بازدید از نرز پیشنهاد می‌کند. صبح زود تهران را به سمت شهر فیروزکوه ترک کرده و بعد از رسیدن به ابتدای مسیر  پیاده‌روی در ترز، میان جنگل در مسیر رودخانه تا آّشار ترز  پیاده‌روی کنید و از مناظر زیبا لذت ببرید. هنگام ناهار، صرف غذا در دل طبیعت را تجربه خواهید کرد و پس از آن به مسیر پیاده‌روی برگشته و حوالی بعد از ظهر به سمت خانه حرکت کنید تا قبل از ساعت ۲۴ به تهران برسید.

اختصاصی: تهیه شده توسط واحد تولید محتوا در شرکت چرخ گردون