جنگل الیمستان کجاست؟
یکی از زیباترین مناظر را در فصول بهار و تابستان به طبیعت‌گردان نمایش می‌دهد. هر چند زیبایی این منطقه در فصول پاییز و زمستان هم دست کمی از بهار و تابستان ندارد. این منطقه به نام های زیادی از جمله طلای سبز ایران مشهور است و در برخی زمان‌ها پدیده مه این زیبایی را دوچندان میکند. برای بسیاری از گردشگران این جنگل یکی از دست نخورده ترین جنگل‌های نزدیک تهران به حساب می‌آید.این جنگلها محل رویش گیاه ” الیما ” ست که دراردیبهشت ماه رشد می‌کند. به گفته قدیمی ها نام جنگل الیمستان یا هلیمستان نیز برگرفته ازآن می باشد. الیمستان یکی از مناطق توریستی ایران در آمل است که تورهای زیادی از جوانان برای تفریج و سفر به دل طبیعت الیمستان می زنند این منطقه از نگاه عکاسان داخلی و خارجی همواره دور نمانده است.

imageframe-image

و طبیعت بکر و زیبایی جنگلها و مراتع و سر سبزی آن وصف نشدنیست، ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، و پایین بودن دما در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع و دشت ها و آب زلال و اسب های زیبا از شاخصه‌های این جنگل است. اما از همه این زیبایی ها گذشته، قله الیمستان هم یکی دیگر از جاذبه های این روستا است که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به سمت و سوی خود جذب می کند. قله ای که حدود ۲۵۱۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین گزینه های کوهنوردی در زمستان به شمار می رود.

زمان سفر برای بازدید از جنگل الیمستان چه فصلی از سال بهتر است؟

جنگل الیمستان تمام فصول سال از زیبایی‌هایی های منحصر به فرد‌خود‌‌برخوردار است. اما از اردیبهشت ماه تا انتهای شهریورماه این جنگل زیبایی‎‌های بسیاری دارد.
مسیر رسیدن به این جنگل بکر کجاست؟

از آمل کیلومتر ۲۰ و از تهران، کیلومتر ۱۴۰ جاده هراز، به جاده فرعی سمت راست با تابلوی امام زاده قاسم یا امامزاده لهاش برمی خورید وارد آن شوید، در اوایل مسیر به دو راهی می رسید که باید جاده سمت چپ را دنبال کنید، جاده فرعی آسفالته باریک با پیچ و خم بسیار حدود ۷ کیلومتر است که ابتدا ما را بهروستای لهاش و پس از ۵ کیلومتر مسیر خاکی به روستای الیمستان می رساند. که شما قبل از آنکه به روستا برسید به ایتدای مسیر پیاده روی که با تابلو مشخص شده خواهید رسید.

imageframe-image


برنامه پیشنهادی چرخ گردون برای سفر به جنگل الیمستان چیست؟

برای بازدید این جنگل چرخ گردون یک برنامه یک روزه را پیشنهاد می‌کند. صبح زود تهران را‌به سمت جاده هراز حرکت می‌کنید قبل از ظهر به ابتدای مسیر پیاده‌روی خواهید رسید. در مسیر جنگلی به گشت‌و‌گذار بروید و از مناظر بی‌نظیر و دورنمای قله زیبای دماوند در اطراف لذت خواهید برد. مسیر دارای تابلوهای راهنماست و برای پیدا کردن مسیر مشکلی نخواهید داشت. پس از صرف ناهاری دل‌چسب در طبیعت، به ابتدای مسیر پیاده‌روی بازگردید. مسیرتان را به سمت پلور و امامزاده هاشم ادامه‌ بدهید. طبق تجربه ما در این چند سال قبل از ساعت ۲۳ تهران خواهید بود.

اختصاصی: تهیه شده توسط واحد تولید محتوا در شرکت چرخ گردون