جاذبه های ترکمنستان

کشور ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده است و در گذشته با نام جمهوری شورایی ترکمنستان که یکی از جمهوری‌های تشکیل دهنده اتحادیه شوروی بود شناخته می‌شد. پایتخت این کشور عشق آباد نام دارد و بیشتر توریست‌هایی که با تور ترکمنستان همسفر می‌شوند در این شهر اقامت می‌کنند. ایران و افغانستان در جنوب این کشور قرار دارند و ادامه خاک این کشور از سمت شمال به ازبکستان و قزاقستان می‌رسد. دریای خزر غرب ترکمنستان را در بر گرفته و این کشور از طریق آب با کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه که در آن سوی دریا قرار دارند در ارتباط است. مساحت ترکمنستان حدود ۴۹۱ هزار کیلومتر مربع است و جمعیت آن طبق آخرین سرشماری‌های انجام شده به حدود ۵٫۵ میلیون نفر می‌رسد.

علت نام گذاری ترکمنستان

نام ترکمنستان به این دلیل برای این کشور انتخاب شده که ترکمن‌ها که مردمانی ترک تبار هستند در این منطقه سکونت دارند. جمعیت ترکمن‌های ساکن در این کشور ۸۰ درصد است و ۹ درصد ساکنین ترکمنستان را نیز ازبک‌ها تشکیل می‌دهند. روس‌های ساکن این منطقه حدود ۴درصد هستند و۶ درصد جمعیت را نیز مهاجرینی که از دیگر کشورها وارد این منطقه شده‌اند تشکیل می‌دهند.

مذهب مردم ترکمنستان

 بیشتر مردم این کشور مسلمان هستند، اما به دلیل حضور مهاجران، پیروان دیگر ادیان را نیز می‌توان در این کشور دید. زبان رسمی این کشور زبان ترکمنی است و بیش از ۳٫۵ میلیون نفر از ساکنین کشور ترکمنستان به این زبان سخن می­‌گویند. هر چند به واسطه حضور مهاجران زبان‌هایی مانند روسی و… نیز در این منطقه دیده می‌شود. واحد پولی این کشور منات ترکمنستان است و هنگام سفر با تور گردشگری ترکمنستان باید این واحد پولی را همراه داشته باشید.

 

تور ترکمنستان چرخ گردون دنیایی از یادگارهای زیبا را برای شما به ارمغان خواهد آورد!

 

ترکمنستان و معرفی بهترین جاذبه‌های آن 

بیشتر توریست‌ها و گردشگران به قصد بازدید از جاذبه‌های مختلفی که در کشورهای متفاوت وجود دارد به نقاط مختلف کره زمین سفر می‌کنند. در ادامه زیباترین و بهترین جاذبه‌های گردشگری کشور ترکمنستان معرفی شده‌اند. با ما همراه باشید و با شگفت انگیزترین نقاط این کشور بیشتر آشنا شوید.

شهر عشق آباد (Ashgabat City) 

عشق آباد پایتخت ترکمنستان و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. این شهر بین بیابان Kara Kum و کوهستان Kopet Dag واقع شده است و جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد. مسجد گیپجاک (Kipchak mosque) که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مساجد در آسیای مرکزی و جهان شناخته می‌شود در این شهر قرار دارد. اگر با تور چرخ گردون همسفر هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم زمان کافی برای گشت و گذار در عشق آباد را مد نظر قرار دهید تا هیچ کدام از جاذبه‌های منحصر به فرد این شهر از نگاه شما پنهان نمانده باشد.

در تور ترکمنستان چرخ گردون همراه ما باشید!

 

شهر دخیستان (Dekhistan)

شهر دخیستان از دیگر جاذبه‌های منحصر به فرد این کشور است که در غرب این کشور و در نزدیکی دریای خزر واقع شده است. این شهر هیجان انگیز در دره Misrian که یکی از جذاب‌ترین و منحصر به فردترین مناطق شناخته شده در آسیای میانه است قرار دارد. در شهر دخیستان برج‌های بلند باستانی و آثار تاریخی که از قرن ۱۲ به جای مانده‌اند دیده می‌شود. از دیگر بناهایی که در این منطقه می‌توانید آن را مشاهده کنید می‌توان به مسجدی که متعلق به دوره‌های اولیه اسلامی است اشاره کرد.

 

داشوگوز در ایالت Dasoguz

داشوگوز در ایالت Dasoguz از دیگر جاذبه‌های این کشور به حساب می‌آید. این شهر در شمال کشور قرار دارد و از زمانی که شهاب سنگی با وزن ۷ کیلوگرم در آن سقوط کرده شهرتش در بین توریست‌ها بیشتر شده است.

کهنه اورگنج در ناحیه خوارزم کشور ترکمنستان (Konye Urgench, Kprezm Region)

کهنه اورگنج شهری در شمال شرقی است که در روزگاران گذشته مرکز امپراتوری خوارزم بوده. مطابق آنچه در تاریخ این کشور نوشته شده، کهنه اورگنج حوادث تاریخی بسیاری را پشت سر گذاشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به حمله چنگیز خان مغول به این منطقه اشاره کرد. در طول این حمله بیشتر بناهای تاریخی این شهر تاریخی ویران شدند و به دلیل شکستن سدهای رودخانه اطراف شهر، کل این منطقه زیر آب رفت. با این وجود هنوز هم این شهر تاریخی جاذبه‌های فراوانی دارد که توریست‌ها می‌توانند از آن‌ها بازدید به عمل بیاورند.

 

شهر سرخس در منطقه آخال (Sarakhs, Ahal Province)

شهر سرخس در منطقه آخال واقع شده و یکی از جاذبه‌های این کشور محسوب می‌شود. این شهر  در کذشته یکی از نواحی مهم در جاده ابریشم به حساب می‌آمد. آرامگاه شیخ احمد آل خدی نیز در این شهر قرار دارد. هنگام سفر می‌توانید از این شهر تاریخی نیز بازدید به عمل بیاورید.

مزایای تور

راهنمایان تور چرخ گردون شما را با دانستنی های تاریخی،فرهنگی،اجتماعی،طبیعی،زمین شناسی جای جای سفر آشنا خواهند کرد.ویژگی تور چرخ گردون برگزاری بازی ها و رویدادهای ورزشی هیجان انگیز و شاد ورزشی در سفر می باشد.

 

(این مطلب در چرخ گردون و توسط واحد تولید محتوا نوشته شده است)