آفریقای جنوبی مکان های دیدنی

آفریقای جنوبی

 آفریقای جنوبی یکی از شگفت انگیزترین و بزرگ‌ترین کشورهای قاره آفریقاست و در منتهی‌الیه جنوبی آن واقع شده است. آفریقای جنوبی محل تولد نلسون ماندلا، رهبر مبارزات آزادی آفریقا و اولین رییس جمهور این سرزمین است. افریقای جنوبی برخلاف دیگر کشورها، دارای سه شهر به عنوان پایتخت است؛ شهر کیپ تاون که به عنوان پایتخت قانون‌گذار و محل استقرار مجلس این کشور انتخاب شده است. شهر پرتوریا پایتخت اجرائی و اداری کشور آفریقای جنوبی است و محل زندگی رییس جمهور و کابینه اوست. و نیز شهر بلومفونتن، که پایتخت قضایی آفریقای جنوبی است،و همچنین دادگاه عالی در آن قرار دارد.

این کشور زیبا هم از لحاظ فرهنگی و هم از نظر جاذبه‌های طبیعی از جمله پوشش گیاهی و حیات وحش متنوع آن، بسیار دیدنی و منحصر به‌ فرد است، وجود چنین ویژگی‌هایی آن را تبدیل به جهان کوچکی نموده است. پارک‌های جنگلی متعدد، خط ساحلی طولانی در حدود ۲۷۰۰ کیلومتر، حیات وحش متنوع و منحصر به فرد و شهرهای پر ازدحام و پرزرق و برق تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های آفریقای جنوبی هستند. افریقای جنوبی کشوری پهناور و متنوع است. حتی اگر ماه‌ها برای سفر به آن وقت بگذارید، باز هم موفق به دیدن تمام جاذبه های آن نخواهید شد. اقتصاد پایدار، زیرساخت‌های گردشگری مناسب و جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی همگی دست به دست هم می‌دهند تا آفریقای جنوبی، به یک مقصد گردشگری عالی برای تمام انواع مقاصد سفر تبدیل شود.

ویژگی آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یازده زبان رسمی دارد؛ نه زبان از زبان‌های آفریقایی خانوادهٔ بانتو و دو زبان اروپایی؛ یکی زبان آفریکانس که از هلندی ریشه گرفته و زبان اکثریت سفیدپوستان و دورگه‌های این کشور است و دیگری زبان انگلیسی که در تجارت و عرصهٔ عمومی استفاده زیادی دارد اما فقط پنجمین زبان پرگویش و در خانه‌هاست.

به علت تنوع نژادی در کشور آفریقای جنوبی، نمی‌توان فرهنگ واحدی را در آن پیدا کرد. امروزه تنوع غذایی در این کشور که متأثر از فرهنگ‌های مختلف حاضر در آن است؛ موجب شده جهانگردان حتی به سرمایه‌گذاری در تهیه آنها دست بزنند. علاوه بر غذا، موسیقی و رقص هم از نمادهای فرهنگی این کشور دیدنی هستند.

جاذبه ها

از مهم‌ترین جاذبه های آفریقا می‌توان به پارک های حیات وحش و بازدید از حیوانات عظیم الجثه هم چون فیل و شیر و زرافه اشاره نمود؛ وجود پارک ملی کروگر در این کشور آن را تبدیل به یکی از بهترین مقاصد سفر های سافاری نموده است. این کشور جزو معدود نقاطی در جهان است که می‌توان نهنگ‌ها را حتی در مسیر پیاده‌روی ساحلی، رستوران‌ها و کافه‌های کنار دریا تماشا کرد؛ این موضوع خود جزو نکات جذاب برای جذب توریست به این منطقه است. اگر به آفریقای جنوبی رفتید تماشای نهنگ‌ها را از دست ندهید. همچنین ساحل بولدرز مرکز تجمع پنگوئن‌های زیبایی است که دیدن آن ها بسیار هیجان انگیز است.

از دیگر جاذبه‌های آفریقای جنوبی می‌توان به دره‌های بلاید ریور و فیش ریور، جاده جنگلی یا گاردن رود، اسکله ویکتوریا و آلفرد، کوه میز و شهر های زیبای ژوهانسبورگ و کیپ تاون اشاره نمود. بهترین زمان برای سفر به کشور آفریقای جنوبی در فصل تابستان و در ماه‌های دسامبر تا فوریه است، سفر آفریقای جنوبی را با چرخ گردون تجربه کنید.
 (این مطلب در چرخ گردون و توسط واحد تولید محتوا نوشته شده است)

دیدگاه

پاسخی بگذارید