سفر انفرادی هنگامی که به تنهای سفر می کنید به نکات زیر حتما توجه کنید:

سفر کردن جسارت می‎خواهد وقتی تنهایی سفر میروید آن هم برای اولین بار، ترسناک و تهدید آمیز به نظر می رسد. از سوی دیگر، سفر انفرادی می تواند بسیار رضایت بخش هم باشد.به دست آوردن تجربه های شگفت انگیز در …

ما ۲۰ نکته را به شما اعلام میکنیم برای سفر های انفرادی 

تلاش برای به دست آوردن تجربه های شگفت انگیز در سفر انفرادی را به هیچ عنوان از دست ندهید.زیرا سفر انفرادی بسیار جذاب است، اما اگر تا به حال این چنین تجربه ای نداشته اید باید نکاتی را قبل از سفر رعایت کنید.

نکاتی برای قبل از ترک خانه

imageframe-image

۱_ بسته بندی بی پروا و بی حوصله سودمند باشد 

به یاد داشته باشید بسته بندی و وسایلی که بر می دارید باید مناسب این نوع سفر باشد. همیشه گفته ایم و میدانید که بسته بندی هرچه سبکتر باشد، بهتر است مخصوصا در سفر انفرادی، مطمئن باشید در طول سفر از خودتان برای سبکبار بودن تشکر خواهید کرد.

imageframe-image

۲_برسی و انجام تحقیقات برای هتل مناسب

قوانین متفاوتی برای سفر های انفرادی در بین هتل های مختلف است چرخ گردون با بیش از ۱۲ سال سابقه برای سفر های انفرادی نکاتی را برای شما در این زمینه ذکر میکند که شاید با مشاوره گرفتن از کارشناسان ما برای سفر انفرادی سودمند باشد، برخی هتل ها برای مسافران تنها، قوانینی دارند و برخی دیگر نیز از پذیرش آنها معذورند و برخی دیگر فقط می خواهند هزینه ای بیشتر دریافت کنند. پس قبل از سفر با توجه به شرایط و نوع سفر خود هتلی مناسب پیدا کنید و برای آن برنامه ریزی داشته باشید.

imageframe-image

۳_همراه داشتن چیزهای مفید

شاید الان فکر کنید که چه نیازی به آنها خواهید داشت اما همیشه نیازها در جاده و مقصد مشخص می شوند. وسایلی برای برقراری ارتباط با مردمان دیگر، کتاب برای سرگرمی، قفل، کرم ضد آفتاب و کیسه ای با قابلیت استفاده ی مجدد برای خرید و … .

imageframe-image

تهیه نسخه پشتیبان (Backup) از تلفن همراه
هیچگاه اجازه ندهید که گوشی شما تنها وسیله ی ذخیره سازی اطلاعات سفر شما باشد، زیرا خطر از دست دادن گوشی همیشه در همه دنیا مسافران را تهدید می کند. بدین ترتیب هم از برنامه های سفر باز می مانید و هم اطلاعات مهم و حساس خود را از دست می دهید. پس همیشه اطلاعات مهم خود را بر روی لپ تاپ، لوح فشرده و یا وسیله ای به این شکل ذخیره کنید.

imageframe-image

ارسال یک نسخه ایمیل برای خودتان و خانواده
همیشه به یاد داشته باشید یک نسخه از مدارک خودتون رو اعم از اطلاعات پرواز خود، بلیط، گذرنامه، تأییدیه، اطلاعات محل سکونت و هر گونه اسناد و اطلاعات مهم دیگر تهیه کنید و به عنوان ایمیل نگهداری کنید. حتی می توانید آنرا برای دوست مورد اطمینان و یا خانواده بفرستید.

imageframe-image

۶_همیشه در سفر همراه خود کمی پول نقد داشته باشید

کمی بیشتر از آنچه تصور می کنید، پول نقد همراه داشته باشید، زیرا ممکن است در شرایطی که فکرش را هم نمی کنید به آن نیاز پیدا کنید. البته این پول را در یکجا قرار ندهید بلکه به صورت هوشمندانه در چندین جا و یا چندین لباس مخفی کنید.

imageframe-image

۷_همیشه تحقیقات آنلاین در سفر داشته باشید 
می توانید از طریق سایت و مطالعه ی وبلاگها و حتی سایت چرخ گردون و اینستاگرام نسبت به مقصد بیشتر مطلع شوید و همچنین از تجربیات دیگر مسافران استفاده کنید. این اطلاعات به شما که آماده ی رفتن به سفر انفرادی هستید، کمک زیادی خواهد کرد
.

imageframe-image

۸_غلبه بر استرس در سفر همیشه لذت را چند برابر میکند

همیشه در سفر های انفرادی با توجه به اینکه کارشناسان چرخ گردون ۲۴ ساعت شبانه روز همراه شما هستند باز هم خود شما نقش اصلی این سفر هستید پس بر هرگونه استرس، ترس و اضطراب غلبه کنید و تنها از سفر خود لذت ببرید. کارهایی انجام دهید که شما را آرام می کنندمانندقدم زدن و یا مراقبه. همچنین از مصرف زیاد کافئین بپرهیزید.

imageframe-image

۹_همیشه در سفر داخلی و انفرادی محتاط باشید

همیشه باید به یاد داشته باشید که گردشگران همیشه هدف اصلی و بزرگ دزدان هستند. بخصوص در سفرهای انفرادی که شما در سفر تنها هستید پس زمانی که در جاده و یا مقصد هستید، توجه بیشتری به خود و اموال خود داشته باشید و تمامی نکات امنیتی را رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاید.

imageframe-image

۱۰_در سفر انفرادی چشمهای خود را باز نگه دارید

به عنوان یک مسافر تنها که اولین بار است سفر انفرادی را تجربه می کند فرقی نمیکند چه تور داخلی باشد و چه تور خارجی باید بدانید که با چالش های فراوانی روبرو هستید. شما نیاز دارید آرامش خود را حفظ کنید و چشمهای خود را باز نگه دارید.به مردم اطراف توجه داشته باشید و حرکات را در نظر بگیرید اما اینکار نباید باعث ترس و استرس شما شود.

imageframe-image

۱۱_همیشه در سفر در دسترس باشید

بزرگترین چیزی که تکنولوژی مدرن هدیه آورده است این است که در هرمکانی و در هر جایی قابلیت در دسترس بودن را دارید. زمانی که شما در سفر انفرادی هستید، مشخصا خانواده بیشتر نگران شما خواهند بود. شما با در دسترس بودن و برقراری ارتباط مکرر می توانید نگرانی آنها را کم کنید.

imageframe-image

۱۲_همیشه بهترین اپلیکیشن را برای سفرتان پیدا کنید 

با توجه به اینکه تکنولوژی سفر روز به روز بهتر می‌شود امروزه بسیاری از برنامه های رایگان سفر وجود دارند که سفر را لذت بخش تر و امن تر می کنند.هر برنامه ای که انتخاب می‌کنید، آگاهانه انتخاب کنید و همیشه شارژر خود را همراه داشته باشید

imageframe-image

۱۳_در محل اقامتتان نمانید

به یاد داشته باشید شما برای سفری پر چالش راهی شده اید پس این اولین تجربه ی سفر انفرادی شماست و شاید شما به دلیل حفظ امنیت ترجیح بدهید، بیشتر در خانه بمانید. اما خواسته ی شما از سفر انفرادی قطعا این نیست. یک کشتی در بندر امن تر است اما کشتی های برای ماندن در بندر ساخته نشده اند.

imageframe-image

۱۴_برای خودتان عکاسی کنید

ثبت خاطرات و تجربه یک سفر انفرادی شاید برایتان زیبا باشد. پس همیشه باید خاطرات سفر را با عکاسی ماندگار کرد. عکاسی هم شما را با انگیزه تر می کند و هم هیجان زیادی به شما می بخشد، پس آنرا فراموش نکنید.

imageframe-image

۱۵_پیدا کردن یک دوست در سفر 
کافیست در این گونه سفر ها بی حوصلگی و ترس را کنار بگذارید و سعی کنید با توجه به رعایت اصول امنیتی، به مردم نزدیک شوید. با یک لبخند و کمی صحیت برای خود دوستی پیدا کنید تا زمانها را بهتر بگذرانید.

imageframe-image

۱۶_هیچگاه توجهات را به خود جلب نکنید

همیشه به یاد داشته باشید یکی از راههایی که به حفظ امنیت شما و دور ماندن از گزند کمک می کند،این است که با پوشیدن لباسی خاص، رفتاری عجیب و یا هرچیزه دیگری، از این قبیل  توجه مردم را به خود جلب نکنید.همیشه سعی کنید ماننددیگر مردمان رفتار کنید.

imageframe-image

۱۷_یادگیری آداب و رسوم و همنشینی با آنها 

یکی از لذت های سفر است. همیشه وقتی به مکانی جدید می روید،چشم از مردمان محلی برندارید.نه آنگونه که با نگاهتان آنها را آزرده خاطر کنید. اما شما می توانید بسیاری از رفتارها و رسوم را فقط با نگاه کردن به مردمان محلی یاد بگیرید. رعایت و احترام گذاشتن به آداب و رسوم محلی باید حائز اهمیت باشد.

imageframe-image

۱۸_غذا خوردن در سفر چیزی بهتر از این مورد نیست

همه توریست ها یکی از ایتم های سفرشان غذا های محلی هر منطقه است و معمولا افرادی که در سفر انفرادی هستند، تجربه ی خوردن نهار را از دست می دهند اما شما اینگونه نباشید. سعی کنید صبح ها زودتر بیدار شوید. لباسی زیبا بپوشید و به رستورانی شیک بروید و اگر شده حتی یک ساندویچ ساده میل کنید

imageframe-image

۱۹_احساس تنهایی نکنید

انتظار می رود احساس تنهایی کنید و این اصلا عجیب نیست زیرا این اولین تجربه ی سفر انفرادی شما به دور از هرگونه وابستگی است. هرچه بیشتر در سفر غرق شوید، کمتر احساس تنهایی خواهید کرد.

imageframe-image

۲۰_لذت بردن را فراموش نکنید

از بودن در تعطیلات و سفر لذت ببرید، عکس بیاندازید، خوب غذا بخورید و با ساختن بهترین لحظات، از آن نهایت لذت را ببرید. شاید دیگر هیچ وقت زمان تجربه کردن این سفر و این لحظات را پیدا نکنید.

اختصاصی: تهیه شده توسط واحد تولید محتوا در شرکت چرخ گردون