شهر تبریز

شهر تبریز سومین شهر بزرگ ایران است و از شهرهایی است که نقش مهمی در تاریخ، پیشینه و اقتصاد کشور دارد؛ این شهر که مرکز تاریخی استان آذربایجان شرقی است، در طول تاریخ دستخوش حوادث و فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است.

تبریز در زمان پایتختی صفویان، به عنوان پنجمین شهر بزرگ جهان شناخته می شد و همچنین بزرگ ترین، مهم ترین و متجددترین شهر ایران در دوره قاجار بود.

شهر تبریز در زمان خوارزمشاهیان، ایلخانان، چوپانیان، جلایریان، اتابکان، تیموریان، قره قویونلو، آق قویونلو، صفویان، پایتخت سیاسی ایران بود و در عهد پادشاهی قاجار پایتخت دوم (ولیعهد نشین) محسوب می شد.

از دیرباز قرار گرفتن شهر تبریز در انتهای مسیر بازرگانی ایرانیان به غرب و واقع شدن در مسیر جاده ابریشم علاوه بر رونق تجارت باعث رونق فرهنگ و هنر در آن شده‌ است. در دوره ایلخانان مغول ساخت مجموعه ربع رشیدی به رونق شهر تبریز بسیار افزود.

شهر تبریز از سوی دیگر شهری تاریخی است و آثار باستانی و کهن بسیاری مانند مسجد کبود، ربع رشیدی، موزه آذربایجان، ائل گلی و بسیاری آثار دیگر را در خود جای داده است. یکی از مهم ترین جاذبه های شهر تبریز بازار بزرگ سنتی آن است که شهرت فراوان دارد.

در کنار بازدید از این اثر تاریخی کم نظیر امکان خرید سوغات نیز مهیاست و مسافران را با دست پر روانه خانه می کند.

تبریز، صنایع دستی و سوغات های گرانبهایی دارد که در میان آنها نام فرش و چرم تبریز بیش از همه مسافران را به سوی خود جلب می کند.با شرکت در تور تبریز ساوانا تراول کوله باری از یادگارزیبای سفر را با خود به ارمغان آورید!

 

 

شهر تبریز

وجود ۸۰۰ خانه تاریخی و قدیمی در شهر تبریز، به نوعی این شهر را به عنوان پایتخت و ویترین خانه های تاریخی در ایران تبدیل کرده است، که به نظر می رسد، وجود این همه خانه تاریخی در شهر اولین ها، معرفی این آثار تاریخی و دیدنی برای تورهای خارجی و داخلی برای توسعه صنعت گردشگری در کشورمان امتیاز بزرگی محسوب می گردد.

شهر تبریز در استانی با جاذبه های طبیعی بسیار، مانند روستای کندوان و جنگل های ارسباران و رودخانه تلخه رود قرار گرفته است که سفر به تبریز بدون بازدید از آنها کامل نمی شود.

آب و هوای تبریز استپی خشک با تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌هایی سرد است. سرمای زمستانی، تأثیر پذیرفته از ارتفاع بالا و توپوگرافی کوهستانی منطقه‌ آذربایجان است.

آب و هوای این شهر در تابستان‌ها خشک و گرم است؛ اگر چه گرما به دلیل نزدیکی به کوه سهند و وجود باغ‌های زیادی در پیرامون شهر تعدیل می‌گردد؛ به دلیل وجود چنین ویژگی هایی امکان سفر به تبریز در فصل گرم نیز امکان پذیر می باشد.

تور تبریز یکی از مهمترین تورهای ایرانگردی می باشد که بسیاری از گردشگران تور تبریز را در زمره تورهای ایرانگردی خود قرار می دهند.

راهنمایان ورزیده تور تبریز چرخ گردون شما را با دانستنی های تاریخی،فرهنگی،اجتماعی،طبیعی،زمین شناسی جای جای سفر آشنا خواهند کرد.

ویژگی تور تبریز ما برگزاری بازی ها و رویدادهای ورزشی هیجان انگیز و شاد ورزشی در سفر می باشد.

 

«یادمان باشد در بوم گردی هیچ چیز بر جای نگذاریم و جز عکس و خاطره خوش و سوغات از مردم محلی، از سفر چیزی به یادگار برنداریم» 

(این مطلب در چرخ گردون و توسط واحد تولید و محتوا نوشته شده است.)