اینها سوالاتی است که معمولا برای افراد درخواست کننده ویزای ایران پیش می‌‎آید. همکاران چرخ گردون سوالات شما را پاسخ خواهند داد و به شما در این زمینه کمک می‎کنند.

Table of Contents

انواع ویزای ایران

ویزای ایران، ایران همانند کشور های دیگر جهان ویزای های مختلفی برای ورود دارد که با توجه به تقاضای مسافر و نحوه ورود آن صادر می‌گردد.حال در ادامه با انواع ویزای ایران آشنا خواهید شد.

ویزای ورود چیست ؟ (ویزای نوع A):

در این سبک ویزا که عموما برای سفر های کاری، امور ورزشی، ویزیت تجاری و عیره صادر می‌شود. که لازم به ذکر است متقاضیان این ویزا ها شامل سفارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، شرکت‌های خصوصی و افرادی که دعوت نامه های معتبر از ارگان‌های فوق دارند و و برای کارهایی چون امضای قرارداد، مذاکرات، سرمایه‌گذاری، جلسات رسمی، شرکت در سمینارهای علمی و فرهنگی، مسابقات ورزشی و … سفر می‌کنند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع A برای مخاطب:

تکمیل فرم درخواست ویزا

دعوت‌نامه معتبر از سوی نهاد درخواست‌کننده

مصاحبه احتمالی در سفارت

ویزای توریستی (ویزای نوع B): رایج‌ترین نوع ویزای ایران است که از طرف گردشگران برای انجام سفرهای تفریحی درخواست می‌شود. مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی عبارتند از:

تکمیل فرم درخواست

اسکن گذرنامه

اسکن عکس

برنامه سفر

واچر رزرو هتل

بلیط رفت‌وبرگشت

نکته: مدت اعتبار ویزای توریستی ۲ ماه و مدت زمان اقامت در ایران ۳۰ روز می‌باشد. این ویزا قابل تمدید است. و جهت تمدید به پلیس مهاجرت باید مراجه کرد و اقدامات اولی صورت گیرد.

ویزای زیارتی چیست ؟ (ویزای نوع C):

ایران با توجه به این که جزو یکی از کشورهای مسلمان است و مکان‌های متعدد زیارتی دارد. بسیاری از مسلمانان سراسر جهان تنها به قصد زیارت، به دو شهر زیارتی مشهد و قم سفر می‌کنند. ویزای زیارتی تنها برای مسلمانان صادر می‌شود و افراد غیر مسلمان که قصد بازدید از این دو شهر را دارند باید برای دریافت ویزا نوع B یا همان جهانگردی اقدام نمایند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع C برای مخاطب:

تکمیل فرم درخواست ویزا

مصاحبه احتمالی در سفارت

ویزای سیاسی چیست ؟ (ویزای نوع D) و ویزای خدمت (ویزای نوع S):

این نوع ویزا همانطور که از اسمش پیداست ویزای D(دیپلوماتیک) و ویزای S(سیاسی) برای افرادی صادر می‌شود که به دلایل سیاسی و دیپلماتیک وارد ایران می‌شوند. درخواست‌کنندگان این ویزا نمایندگان سیاسی، کنسولگری و دفاتر سازمان‌های بین‌المللی مقیم ایران، دیپلمات‌های خارجی مقیم ایران، دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدماتی، وزرا، اعضای دولت و پادشاهان کشورهای دیگر هستند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع D و S برای مخاطب:

گذرنامه سیاسی یا خدمت

تکمیل فرم درخواست ویزا

نکته: مدت اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت دارندگان این نوع ویزا، با توجه به شرایط سیاسی و ضرورت حضور آن‌ها در ایران، متفاوت است.

ویزای تحصیلی چیست ؟ (ویزای نوع E):

هر گونه ویزایی که برای تحصیل صادر شود را ویزا E می‌نامند. که دانش‌آموزان، دانشجویان و طلابی صادر می‌شود که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و مراکز معتبر علمی و مذهبی ایران به منظور ادامه تحصیل را دارند. دارندگان ویزای تحصیلی  حداقل ۶ ماه می‌توانند در ایران اقامت داشته باشند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع E برای مخاطب :

دعوت‌نامه از طرف وزارت علوم و تحقیقات، آموزش و پرورش و مراکز علمی معتبر همراه با پذیرش دانشگاه یا مکان پذیرش باشد.

ویزای اجازه کار چیست ؟ (ویزای نوع F):

 یکی از ویزای های محبوب بین مهاجران در سراسر دنیا ویزای جویای کار است. ویزای اجازه کار برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در ایران مشغول به کار شوند. فرقی نمی‌کند که شما یک کارگر ساده باشید یا یک متخصص باتجربه و حرفه‌ای! در هر صورت برای این‌که در ایران مشغول به کار شوید، باید ویزای کار ایران را دریافت نمایید.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع F برای مخاطب :

دعوت‌نامه از طرف یک کارفرما یا شرکت معتبر ایرانی که مورد تایید وزارت کار و رفاه اجتماعی باشد.

ویزای ترانزیت چیست ؟ (ویزای نوع G):

یک از ویزای های آسان میان رانندگان و مسافران عبوری از ایران سویزای ترانزیت است و برای افرادی که قصد سفر به کشور دیگری را دارند و در بین راه از ایران عبور می‌کنند. رانندگانی که از جاده‌های ایران عبور می‌کنند و مسافرانی که از فرودگاه ایران به عنوان فرودگاه واسط استفاده می‌کنند، در این دسته قرار می‌گیرند. ویزای ترانزیت کوتاه‌مدت بوده و معمولا به راحتی صادر می‌شود. رانندگانی که قصد دریافت ویزای ترانزیت را دارند باید دارای گواهینامه رانندگی بین‌المللی بوده و مدارک معتبر برای دریافت ویزا را ارائه دهند. توجه داشته باشید که این ویزا برای افراد با ملیت اسرائیلی صادر نمی‌شود.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع G برای مخاطب :

تکمیل فرم درخواست ویزای ترانزیت

ویزای کشور سوم

بلیط رفت‌وبرگشت

ویزای مطبوعاتی چیست ؟ (ویزای نوع H):

ایران کشوری است که هیچ گونه محدودیتی برای ورود نهادهای رسانه و غیره فراهم نساخته است. و خبرنگاران و عکاسان برای تهیه گزارش به راحتی میتوانند فعالیت کنند. این ویزا تمامی دست‌اندرکاران فیلم و گزارش را شامل می‎شود.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع H برای مخاطب:

تکمیل فرم درخواست ویزا

دریافت مجوز مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه

لازم به ذکر است این نکته را اعلام کنیم برخی از مناطق ایران با توجه به شرایط کونی و سیاسی جهت عکاسی نیازمند یکسری مجوز از ارگان های مربوطه است. از این رو دقت لازم را در این زمینه رعایت کنید و به هیچ وجه به مناطق حساس نظامی ایران نزدیک نشودید.

ویزای سرمایه‌گذاری چیست ؟ (ویزای نوع I):

ایران همواره یکی از بهترین کشورهای منطقه خاورمیانه که مکان مناسب برای سرمایه‌گذاری است. یکی از چیزهایی که برای سرمای گذاران مهم هست منابع انسانی ارزان، در دسترس بودن زیرساخت‌های مهم از لحاظ فنی و صنعتی، وجود معادن مختلف و … ایران را به یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای خارجی‌ها تبدیل کرده است. افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری در ایران هستند باید برای دریافت ویزای نوع I اقدام نمایند.

 پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع I برای مخاطب:

تأیید سازمان کمک اقتصادی و فنی و سرمایه‌گذاری ایران

ویزای خانوادگی چیست ؟ (ویزای نوع M):

ویزای پیوست یا همان ویزای خانوادگی برای اعضای درجه یک خانواده صادر میگردد. یعنی زنان ایرانی که عقد خود را در یکی از دفاتر رسمی یا کنسول گری ایران بصورت قانونی ثبت کرده باشند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع M برای مخاطب:

اخذ اجازه قانونی از پدر برای فرزندان

ویزای درمانی (ویزای نوع T):

ایران در زمینه پزشکی جزو معدود کشوری هایی هست که به فناوری های جدید و متخصص های خبره خود می‌بالد و کیفیت بالای خدمت پزشکی در ایران باعث شده تا بسیاری از بیماران از کشور های همسایه جهت انجام امور درمانی خوب به ایران سفر کنند. و جهت ورود نیاز به ویزای درمانی دارند.|

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع T برای مخاطب:

پذیرش نامه IPD از مراکز درمانی معتبر پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت ایران

نکته مهم : ویزای درمانی ایران ۳۰ روزه صادر می‌شود و تا ۹۰ روز قابل تمدید است.

انواع ویزای ایران از نظر نوع صدور

عموما اتباع کشورهایی که قصد دریافت ویزای ایران را دارند می‌توانند می‌توانند از سه طریق اقدام به انجام این کار نمایند:

حضور مستقیم در سفارت: مسافر برای اولین راهکار میتواند مسنقیم به سفارت ایران مراجعه و با پر کردن فرم های سفارت و تحویل مدارک مورد نیاز در صورت تایید اولیه منتظر ویزا باشد، تا از طریق پست برای ایشان ارسال خواهد شد.

ویزای الکترونیکی یا همان (EVISA) :  یکی دیگر از راه های صدور ویزای ایران است، که بصورت آنلاین ثبت درخواست می‌شود. لازم به ذکر است در این نوع ویزا نیاز  به حضور شحص در سفارت نیست. و مدارک به ایمیل شما ارسال و بصورت الکترونیک میتوانید از آن استفاده کنید. کافیست به وبسایت وزارت خارجه مراجعه نموده و اسکن مدارک خود را بارگزاری کنید. و ویزای شما بصورت PDF برای شما ارسال خواهد شد. همیشه در سفر پیشنهاید ما این است یک پرینت از ویزای خود داشته و یک نسخه را در جای دیگر یا ایمیل تا انتهای سفر ذخیره داشته باشید.

ویزای فرودگاهی ایران: یکی دیگر از قوانین صدور ویزا برای مسافر، ویزای فرودگاهی در بدو ورود به ایران است که برای اتباع ۱۸۵ کشور خارجی صادر میگردد. ویزای فرودگاهی عموما با معطلی حدود ۳ ساعته برای مسافر صادر و بصورت PDF یا نسخه چاپی در اختیار او قرار می‌گیرد.

ویزای فرودگاهی ایران

ویزای فرودگاهی در بدو ورود مسافر در فرودگاه کشور مقصد قابل صدور است. یکی از اهداف صنعت گردشگری جهت رونق بازار مسافران خارجی و تسریع در این امر دریافت ویزای فرودگاهی است. عموما صدور این ویزا بستگی به شرایط و ضوابط سیاسی و روابط بین دو کشور دارد. و همه این روابط باعث می‌شود تنها برای اتباع برخی از کشورها مجاز باشد.دریافت ویزای فرودگاهی تنها برای ۱۸۵ کشور و فقط در فرودگاه‌های بین المللی جدول زیر قابل دریافت است. لیست فرودگاه‌های صادر کننده ویزای ایران در جدول زیر آورده شده است.

فرودگاهشهرکد فرودگاه
فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهرانتهرانIKA
فرودگاه مهرآبادتهرانTHR
فرودگاه بین‌المللی کیشکیشKIH
فرودگاه بین‌المللی قشمقشمGSM
فرودگاه بین‌المللی اصفهاناصفهانISF
فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیبشیرازSYZ
فرودگاه بین‌المللی مشهد هاشمی‌نژادمشهدMHD
فرودگاه بین‌المللی شهید مدنیتبریزTBZ
فرودگاه بین‌المللی اهوازاهوازAWZ
فرودگاه بین‌المللی بندرعباسبندرعباسBND
فرودگاه بین‌المللی لارلارLRR
فرودگاه بین‌المللی بوشهربوشهرBUZ

نکته برای دریافت ویزا: باید به باجه صدور ویزای فرودگاهی مشخص شده در فرودگاه بروید و فرم های مربوط به ویزا را پرکنید. لازم به ذکر هست بدانید شاید مجبور شوید مدتی در صف انتظار بمانید. مدارکی که در فرودگاه برای ویزا مورد نیاز است عبارتند از :

گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار

یک قطعه عکس ۳*۴

بیمه سفر: بیمه سفر را می‌توانید از دفتر پیشخوان بیمه فرودگاه دریافت نمایید.

هزینه صدور ویزا که به صورت نقدی دریافت می‌شود.

پس از ارائه مدارک، پس از چند  ساعت (حدود ۱ تا ۴ ساعت) فایل ویزا به ایمیل شما ارسال شده یا به صورت چاپی در اختیارتان قرار می‌گیرد. هزینه دریافت ویزا برای اتباع کشورهای مختلف، متفاوت است. برای اطلاع از این هزینه جدول زیر را مطالعه نمایید:

کشورهزینه  ویزا
نیوزلند۱۵۰ یورو
استرالیا۱۴۵ یورو
شیلی-سیرالنون۱۲۰ یورو
امارات – چین – تایوان- اوگاندا- چاد- ویتنام۱۰۰ یورو
صربستان۸۵  یورو
آفریقای جنوبی- اوکراین- برزیل-هنگ‌کنگ۸۰ یورو
آلمان- اتریش- اسپانیا- ایتالیا- ایرلند- بلغارستان- یونان- لهستان- مجارستان- بلژیک- سوئد- سوئیس- پرتغال- هلند- رومانی- دانمارک- تایلند- سنگاپور- عمان- فرانسه- فنلاند- قبرس- ایسلند- اسلوونی- استونی- اسلواکی- چک- لتونی- لوگزامبورگ- لیتوانی- مالت- نروژ- غنا- قطر- کوبا- گابن- گینه۷۵ یورو
روسیه- ازبکستان- آژانتین- زامبیا- مغولستان- مولداوی۷۰  یورو
ژاپن- ترکمنستان- گویان- کامرون- کنیا- کویت- تانزانیا- ماداگاسکار- مالاوی- السالوادر۶۰  یورو
فیلیپین- پاناما- فیجی- نیجریه۵۵   یورو
کره‌جنوبی- کرواسی- هند- مقدونیه- بوسنی- قزاقستان- پاراگوئه- سنگال۵۰  یورو
اندونزی- تونس- زیمباوه- قرقیزستان- مکزیک- نیجر- ونزوئلا- فلسطین۴۵  یورو
اکوادور- نپال- یمن- اریتره۴۰  یورو
تاجیکستان- الجزایر- بوتان- مراکش- لیبی- مصر- عربستان۳۰ یورو
ارمنستان- بحرین- مالزی۱۰ یورو

نکته: بخش روادید یا همان ویزای فرودگاه بصورت ۲۴ ساعته انجام نمی‌شود. پس باید پرواز خود را طوری طراجی و تهیه نمایید تا در ساعات اداری در فرودگاه حاضز باشید.

ویزای توریستی ایران

یکی از ویزای‌های رایج بین کشور ها که متقاضی زیادی دارید ویزای توریستی است، لذا از این رو مسافرانی که بنظور تفریح و گردش به ایران سفر می‌کنند باید برای دریافت ویزای توریستی تقاضا بدهند. که این ویزا هم بصورت عادی و فرودگاهی در دسترس است. لازم به ذکر است، که  تنها کشورهای نام‌ برده شده در جدول بالا می‌توانند ویزای ایران را به صورت فرودگاهی دریافت نمایند. امکان دریافت ویزای فرودگاهی برای اتباع کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، افغانستان، بنگلادش، کلمبیا، پاکستان، هند و سومالی وجود ندارد.

با توجه به بازگشایی ویزای توریستی اتباع میتوانند در سامانه ویزای الکترونیکی و فرودگاهی اقدام به دریافت کنند.

مدارک عمومی برای دریافت ویزای ایران

عموما برای دریافت ویزای ایران باید مدارکی را آماده کنید و به سفارت ایران ارائه دهید با به طور مستیم اسکن مدارک را در وبسایت بارگزاری کنید. مدارک ارئه شده بسته به نوع ویزای درخواستی شما متفاوت خواهد بود. ولی عموما بعضی از مدارک در تمام ویزا ها یکسان و قالب هست که در لیست زیر مشاهده خواهید کرد.

گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار

عکس پرسنلی در اندازه ۶*۴

تکمیل فرم درخواست ویزا

علاوه بر مدارک عنوان شده، بسته به نوع ویزا باید مدارک دیگری را نیز آماده نمایید. در صورتی که مدارک شما کامل باشد، ویزا در اولین فرصت به صورت برچسب در گذرنامه یا به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

شرایط دریافت ویزای ایران

شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع کشورهای مختلف با توجه به نوع روابط دیپلماسی و سیاسی متفاوت است. این روابط بین کشور های دوست و همسایه کمی راحتر تر و با صحولت میتوانند ویزای خود را درایافت کنند. کافیست مدارک خواسته شده را تحویل دهند تا سریعتر ویزای خود را دریافت نماییند. لازم به ذکر است صدور ویزای ایران برای برخی از کشور بصورت سخت گیرانه ای صادر می‌گردد.

دریافت ویزای ایران برای کشور های زیر متفاوت هست .

اتباع کشورهای بنگلادش و افغانستان جهت اخذ ویزا باید به کنسولگری ایران در شهر و کشور خود مراجعه نماییند و نمی‌توانند از طریق آژانس‌های گردشگری یا هواپیمایی برای دریافت ویزا اقدام نمایند.

شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع کشورهای آفریقای جنوبی، یمن و کشورهای ضغیف از نظر اقتصادی با سخت گیری بیشتری صدور می‌شود.

با توجه به روابط دیپلماسی ایران با کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا شرایط دریافت ویزا متفاوت هست، اتباع این سه کشور برای دریافت ویزا محدودیت های سخت گیرانه شدید دارند .

ویزای ایران برای آمریکایی‌ها، کانادایی‌ها و انگلیسی‌ها

همان‌طور که می‌دانید، کشور ایران روابط دیپلماسی خوبی با کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس ندارد. از این رو، اتباع این سه کشور برای ورود به ایران با محدودیت مواجه بوده و صدور ویزای آنان با سخت‌گیری بیشتری انجام می‌شود. اتباع این سه کشور حتما باید از طریق آژانس‌های مسافرتی داخل ایران اقدام به دریافت ویزا نمایند و برنامه سفر خود را نیز از همان ابتدا به طور کامل ارائه دهند. اعلام دقیق تاریخ ورود و تاریخ خروج از کشور از دیگر شرایط اتباع آمریکایی، انگلیسی و کانادایی می‌باشد. اتباع این سه کشور توجه داشته باشند که تنها تا پایان اعتبار مشخص شده در ویزایشان می‌توانند در ایران بمانند و امکان تمدید ویزای ایران را نخواهند داشت.

تمدید ویزای ایران

ویزای صادرشده برای متقاضیان سفر به ایران، مدت اعتبار خاصی دارد که بسته به نوع ویزا، متفاوت است. در صورتی که فرد بخواهد زمان بیشتری را در ایران بگذراند، باید ۱ تا ۳ روز قبل از تاریخ اتمام اعتبار ویزا،  به دفتر پلیس اتباع خارجی در شهر محل اقامت خود مراجعه کرده  و درخواست تمدید ویزای ایران را ثبت نماید.  مدت تمدید با توجه به نوع ویزا  و هدف فرد متقاضی از سفر، متفاوت است و هزینه آن نیز چیزی حدود ۴۵ هزار تومان می‌باشد. مدارک موردنیاز برای تمدید ویزای ایران عبارتند از:

اصل گذرنامه به همراه کپی تمامی صفحات

نامه ریاست دفتر پلیس اتباع خارجی

فرم‌های درخواست تمدید ویزای ایران

۲ قطعه عکس ۳*۴

تمبر ورودی

ارائه فیش واریزی پرداخت هزینه

در این مقاله در مورد ویزای ایران صحبت کردیم و ضمن معرفی انواع ویزا، اطلاعاتی در مورد شرایط دریافت، نحوه صدور و مدارک موردنیاز در اختیارتان قرار دادیم. در صورتی که با مراحل دریافت ویزای ایران آشنا نیستید یا سوالی در این رابطه دارید می‌توانید از طریق شماره ۸۸۳۲۹۴۵۰-۰۲۱   با کارشناسان چرخ گردون در ارتباط باشید و  با آن‌ها در مورد شرایط خود برای دریافت ویزا مشورت نمایید.

 

 

 

ویزای ایران و مراحل دریافت آن برای تبعه خارجی

ویزای ایران : شرایط درخواست و صدور ویزای توریستی ایران چگونه است؟ شما مطمئنا همانند دیگران دوست یا مهمان خارجی دارید و این سوال پیش روی شماست‌. برای دعوت از یک دوست خارجی چه کارهایی باید انجام داد؟ ثبت نام ویزای ایران چطور صورت می گیرد؟ آیا مهمان من که تابعیت کشور (به طور مثال) آمریکایی یا انگلیسی دارد امکان دریافت ویزای ایران را دارد؟

اینها سوالاتی است که معمولا برای افراد درخواست کننده ویزا ایران پیش می‎آید. همکاران چرخ گردون سوالات شما را پاسخ خواهند داد و به شما در این زمینه کمک می‎کنند.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایران :

اسکن رنگی پاسپورت مهمان (بصورت واضح و بدون تا خوردگی پاسپورت)

اسکن عکس رنگی با ابعاد پاسپورت (۴*۶)

اسکن صفحه اول شناسنامه میزبان

فرم تکمیل شده مشخصات میزبان و مهمان که از طریق چرخ گردون در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مراحل اخذ ویزای ایران و پر کردن فرم دعوتنامه ویزای توریستی ایران

فرم مشخصات میزبان را پر و سپس ارسال کنید. (فرم دعوتنامه ویزا برای مشخصات میزبان)

فرم مشخصات مهمانان را پر و سپس ارسال کنید.(فرم دعوتنامه ویزا برای مشخصات مهمان)

پس از تماس و تائید درخواست شما توسط کارشناس ویزا در شرکت چرخ گردون، وجه ویزا (۲۰۰،۰۰۰ تومان) را به حساب اعلام شده در انتهای همین صفحه واریز فرمایید.

منتظر اعلام «کد دریافت ویزای ایران» توسط کارشناس شرکت چرخ گردون باشید. (۴ الی ۱۰ روز کاری)

در این بخش، در واقع یک دعوتنامه از طرف شرکت چرخ گردون صادر و به‌ وزارت امور خارجه ارسال می‌شود. که در صورت موافقت دفتر وزارت امور خارجه با صدور ویزا، «کد تائیدیه ویزا» به شرکت چرخ گردون اعلام می‌گردد. کارشناسان ما به‌ محض دریافت این کد، آن را به اطلاع شما خواهد رساند.

مهمان شما، پس ۳ الی ۳۰ روز از ابلاغ این کد، می‌تواند با در دست داشتن (کد تائیدیه ویزا) به سفارت یا کنسولگری اعلام شده (لیست کنسولگری‌های ایران) مراجعه و ویزای خود را در صورت تائید نهایی وزارت امورخارجه دریافت نماید. مدت زمان الصاق ویزا در پاسپورت مهمان شما، ممکن است تا ۱۵ روز کاری زمان لازم داشته باشد. این زمان با توجه به کنسولگری یا سفارت مورد نظر و ملیت مهمان شما متفاوت بوده و کوتاه‌تر باشد.

در صورتی‌ که زمان مهمان شما برای دریافت ویزا بسیار کوتاه است و با توجه به توضیحات امکان اخذ ویزای فرودگاهی ایران را دارند، پیشنهاد می‌کنیم محل اخذ ویزا را «فرودگاه امام خمینی» انتخاب نمایند.

اتباع آمریکایی، انگلیسی و کانادایی، برای دریافت ویزای توریستی ایران حتما باید در قالب رزرو تور به ایران سفر کنند.

با توجه به عدم مسئولیت چرخ گردون در صدور یا عدم صدور روادید توسط وزارت امور خارجه، بدیهی است در صورت عدم صدور روادید توسط وزارت امور خارجه، هزینه پرداختی عودت نمی‌گردد.

 

نکته قابل توجه برای ویزای ایران :
۱- اتباع کشور های ذیل نمیتوانند روادید خود را در فرودگاه دریافت نماییند.

آمریکا/کانادا/انگلیس/افغانستان/بنگلادش/سومالی/کلمبیا/پاکستان/عراق و اردن

 

Iran visa

 کنسولگری‌های ایران در کشورهای مختلف

الفآذربایجان (باکو، نخجوان)

آرژانتین (بوینس آیرس)

آفریقای جنوبی (پرتوریا)

آلبانی (تیرانا)

آلمان (برلین، فرانکفورت، مونیخ، هامبورگ)

آمریکا (واشنگتن)

اتریش (وین)

اتیوپی (آدیس آبابا)

اردن (اماّن)

ارمنستان (ایروان)

اروگوئه (مونته‌ویدئو)

ازبکستان (تاشکند)

اسپانیا (مادرید)

استرالیا (کانبرا)

اسلوونی (لیوبلیانا)

افغانستان (هرات، جلال آباد، کابل، قندهار، مزار شریف)

اکوادور (کیتو)

الجزایر (الجزیره)

امارات متحده عربی (ابوظبی، دبی)

اندونزی (جاکارتا)

انگلستان (لندن)

اوکراین (کیف)

اوگاندا (کامپالا)

ایتالیا (رم، میلان)

ایرلند (دوبلین)

ب

بحرین (منامه)

برزیل (برازیلیا)

برونئی (سری بگاوان)

بلاروس (مینسک)

بلژیک (بروکسل)

بلغارستان (صوفیا)

بنگلادش (داکا)

بوسنی و هرزگوین (سارایوو)

بولیوی (لاپاز)

پ

پاکستان (اسلام‌آباد، کراچی، لاهور، پیشاور، کویته)

پرتغال (لیسبون)

ت

تاجیکستان (دوشنبه)

تانزانیا (دارالسلام)

تایلند (بانکوک)

ترکمنستان (عشق آباد، مرو)

ترکیه (آنکارا، استانبول، ارزروم، ترابزون)

تونس (تونس)

ججمهوری چک (پراگ)

چ

چین (پکن، هنگ کنگ، شانگهای، هانگزو، گوانجو)

د

دانمارک (کپنهاک)

ر

روسیه (مسکو، آستراخان، کازان)

رومانی (بخارست)

ز

زیمباوه (هراره)

ژ

ژاپن (توکیو)

س

ساحل عاج (آبیجان)

سریلانکا (کولومبو)

سنگال (داکار)

سودان (خارطوم)

سوریه (دمشق)

سوئد (استکهلم)

سوئیس (برن)

سیرالئون (فری‌تاون)

ش

شیلی (سانتیگو)

ص

صربستان (بلگراد)

ع

عراق (بغداد، بصره، اربیل، کربلا، نجف، سلیمانیه)

عربستان سعودی (جدّه، ریاض)

عمان (مسقط)

غ

غنا (آکرا)

ف

فرانسه (پاریس)

فنلاند (هلسینکی)

فیلیپین (مانیل)

ق

قبرس (نیکوزیا)

قرقیزستان (بیشکک)

قزاقستان (آلماتی، آستانه)

قظر (دوحه)

 

ککره جنوبی (سئول)

کره شمالی (پیانگ‌یانگ)

کرواسی (زاگرب)

کلمبیا (بوگوتا)

کنگو (کینشاسا)

کنیا (نایروبی)

کوبا (هاوانا)

کویت (کویت)

گ

گرجستان (تفلیس)

گینه (کوناکری)

ل

لبنان (بیروت)

لهستان (ورشو)

لیبی (طرابلس)

م

مالزی (کوالالامپور)

مالی (باماکو)

مجارستان (بوداپست)

مراکش (رباط)

مصر (کایرو)

مکزیک (مکزیکوسیتی)

موریتانی (نوآکشوت)

ن

نروژ (اسلو)

نیجر (نیامی)

نیجریه (ابوجا)

نیکاراگوئه (ماناگوآ)

نیوزلند (ولینگتون)

و

ونزوئلا (کاراکاس)

ویتنام (هانوی)

هـ

هلند (لاهه)

هندوستان (بمبئی، حیدرآباد، دهلی نو)

ی

یمن (صنعا)

یونان (آتن)

 

 

اختصاصی: تهیه شده توسط واحد تولید محتوا در شرکت چرخ گردون