درباره کشور اتریش چه می‌دانید؟

کشور اتریش در اروپای مرکزی قرار دارد و پایتخت آن وین است. مرزهای شمالی اتریش تا کشورهای آلمان و جمهوری چک ادامه پیدا می‌کند و اسلواکی و مجارستان در شرق آن قرار دارند. اتریش در جنوب با ایتالیا و اسلوونی همسایه است و غرب آن تا کشورهای سوئیس و لیختن ‌اشتاین امتداد دارد. مساحت اتریش ۸۳,۸۷۹ کیلومتر مربع می‌باشد و جمعیتی که درون آن زندگی می‌کنند حدود ۹ میلیون نفر هستند. زبان رسمی ساکنین این کشور آلمانی است و از زبان‌های دیگری که در اتریش رواج دارد می‌توان به کروات، مجارستانی و اسلوونیایی اشاره کرد. حدود ۷۴ درصد مردم اتریش کاتولیک هستند و ۵% ساکنین این کشور را پروتستان‌ها تشکیل می‌دهند. افرادی که از هیچ دین خاصی پیروی نمی‌کنند نیز حدود ۱۲% جمعیت کشور اتریش را تشکیل می‌دهند. بیشتر مردمی که در این کشور زندگی می‌کنند اصالتی اتریشی دارند و تعداد کمی از افراد اتریش را مهاجران مجارستانی، ترک‌ها، آلمانی‌ها و صربستانی‌ها تشکیل می‌دهند. اتریش نیز در رده کشورهایی قرار دارد که توافقنامه شینگن را امضا کرده و ساکنین و توریست‌ها آن به راحتی می‌توانند بدون اخذ ویزا به سایر کشورهای اروپایی رفت و آمد کنند. واحد پولی که برای این کشور در نظر گرفته شده یورو است. تور اتریش که به همراه  تور اروپا اجرا می‌گردد از جذابیت‌های ویژه‌ای برخوردار است. جاذبه های اتریش را در تور دور اروپا ببینید.

زیباترین جاذبه‌های کشور اتریش

کشور اتریش یکی از مکان‌های پرطرفدار برای افرادی است که با تور اروپا همسفر می‌شوند. سالانه توریست‌های زیادی در تابستان و زمستان همراه با تور اتریش رهسپار این منطقه می‌شوند تا از جاذبه‌هایی که در اتریش وجود دارد بهره‌مند شوند. زمستان‌های اتریش فصلی مناسب برای اسکی روی برف‌های کوه‌های آلپ است و تابستان بهترین زمان برای طبیعت گردی و تماشای آثار تاریخی این منطقه محسوب می‌شود. بیشتر توریست‌هایی که قدم به این سرزمین می‌گذارند نام وین، سالزبورگ و رود دانوب را شنیده‌اند و حال می‌خواهند این مکان‌ها را از نزدیک تماشا کنند.

کاخ سلطنتی هافبورگ در وین (The Vienna Hofburg: Austria’s Imperial Palace)

کاخ سلطنتی هافبورگ در وین یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های گردشگری اتریش است که توریست‌های این کشور از آن بازدید به عمل می‌آورند. این کاخ محل زندگی پادشاهان گذشته اتریش بوده و هم اکنون نیز رئیس جمهور اتریش در این کاخ حضور دارد و در اتاقی که متعلق به امپراتور جوزف دوم بوده به امور حکومتی رسیدگی می‌کند. از سال ۱۲۵۷ تاکنون تغییرات زیادی در این کاخ صورت پذیرفته و هنگام تماشای آن معماری‌های مختلف گوتیک، رنسانس، باروک و حتی کلاسیک را مشاهده خواهید کرد. این کاخ زیبا ۱۹ حیاط و ۲۶۰۰ اتاق دارد و از آثاری که درون آن نگهداری می‌شود می‌توان به مجموعه Imperial Silver و ظروف غذا خوری سلطنتی قدیمی اشاره کرد.

مدرسه سوارکاری اسپانیایی وین (The Spanish Riding School, Vienna)

ساخت مدرسه سوارکاری اسپانیایی اتریش به زمان امپراتور Maximilian دوم باز می‌گردد. در سال ۱۵۶۲ برای اولین بار اسب‌های Lipizzaner در این مدرسه معرفی شدند. در این مدرسه اصول سوارکاری کلاسیک که آن را به سوارکاری اشرافی نیز می‌شناسند آموزش داده می‌شود و تماشاگران می‌توانند در این بنای تاریخی نحوه سوارکاری اسب‌ها را تماشا کنند.

صومعه ملک ابی (Melk Benedictine Abbey)

صومعه ملک ابی یکی از مشهورترین عبادتگاه‌های مسیحیان در کشور اتریش و سر تا سر جهان است. این صومعه بر بالای یک صخره و در بالای رود دانوب بنا شده است. طول این بنا حدود ۳۲۵ متر است و در بالای آن برج‌های دوقلویی که شبیه به هم هستند دیده می‌شوند. در این مکان مقبره خانواده بابنبرگ که نخستین حاکمان اتریش بوده‌اند قرار دارد. درون صومعه ملک ابی مجسمه‌ها و نقاشی‌هایی به نمایش گذاشته شده‌اند که در بین آن‌ها می‌توان تصاویر پادشاهان اتریش را نیز مشاهده کرد.

دهکده هالستات (Hallstatt)

دهکده هالستات بی‌شک یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین جاذبه‌های کشور اتریش است که توریست‌ها را به سوی خویش فرا می‌خواند این دهکده در کنار یک دریاچه واقع شده و خانه‌هایی که در آن بنا شده‌اند به وضوح معماری باروک را به نمایش می‌گذارند. در این دهکده می‌توانید به قایق سواری بپردازید یا تنها به نوشیدن یک فنجان قهوه و لذت بردن از آرامش محیط اطرافتان اکتفا کنید. در دهکده هالستات غارهای یخی و غارهای نمکی نیز وجود دارد که تماشای آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

آبشار کریملک اک (Krimmler Ache: Austria’s Tallest Waterfalls)

آبشار کریملک اک ارتفاعی در حدود ۳۸۰ متر دارد و از ترکیب سه آبشار با یکدیگر به وجود می‌آید. این آبشار زیبا در نزدیکی روستای Krimml و در ارتفاع ۱,۰۷۶ متری جریان دارد. پیاده روی در دل جنگل‌های سرسبز کشور اتریش و کوهپیمایی برای رسیدن به این آبشار زیبا، سفر را برای توریست‌ها لذت بخشتر می‌کند.

 

در تور دور اروپا که ازکشور اتریش بازدید می‌کنید، در نظر داشته باشید که زمان بندی خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید بیشتر جاذبه‌های وین را ببینید، از موسیقی‌های خیابانی و ارکسترهای که در سالن‌های معمولی و یا مجلل اجرا می گردد لذت ببرید.

جذابیت‌های تور دور اروپا آنقدر زیاد هست که نظر هر گردشگری را جلب می‌کند. در تور دور اروپا جاذبه های اتریش را خواهید دید.

،

(این مطلب در چرخ گردون و توسط واحد تولید محتوا نوشته شده است)