آذربایجان

جمهوری آذربایجان در سال‌های قبل با تولید ناخالص ملی خود توانست به میزان ۱۲ درصد به رشد اقتصاد کشورش کمک نماید. کشور آذربایجان کشوری است که در لیست کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق قرار گرفته است و بزرگترین کشور ناحیه قفقاز محسوب می‌شود. حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت در آذربایجان زندگی می‌کنند که بیش از ۸۹ درصد آن‌ها مسلمان هستند. بیش از ۳۹ گونه جانوری در کشور آذربایجان وجود دارد که در حدود ۱۱ گونه آن در معرض خطر انقراض هستند. محصول نفتی این کشور از کیفیت خوبی برخوردار است و همین باعث شده تا سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان نیز بیشتر از قبل شود. صنایع سنگین در کشور آذربایجان به طور روتین اندازه گیری می‌شود. تنوع آب و هوای کشور آذربایجان سبب شده است که آمار مهاجران به این کشور بیشتر شود. کشور آذربایجان در مجاورت دریای خزر قرار دارد؛ بنابرابن توسعه بخش شیلات و ماهیگیری در کشور آذربایجان نیز ادیده می‌شود.

جغرافیای آذربایجان

تنوع آب و هوای کشور آذربایجان سبب شده است که آمار مهاجران به این کشور بیشتر شود. کشور آذربایجان در جنوب قفقاز و در منطقه اوراسیا قرار دارد به طوری که بین اروپایی شرقی و آسیای غربی قرار گرفته است. این کشور دارای سه ویژگی جغرافیایی فیزیکی خاص است. به طور کلی در حدود ۴۰ درصد از کشور آذربایجان توسط کوه‌ها پوشیده شده است. بهترین فصل سفر به کشور آذربایجان فصل بهار است و البته تابستان‌های بسیار دل‌انگیزی نیز دارد.

در کشور آذربایجان جنگل‌ها و مراتع زیادی دیده می‌شود که هنوز در وضعیت حفاظت شده قرار دارند. بیش از ۳۹ گونه جانوری در کشور آذربایجان وجود دارد که حدود ۱۱ گونه ان در معرض خطر انقراض هستند. بسیاری از بخش‌های این کشور دارای آب و هوای معتدل است. میانگین دما در این کشور بین ۱۴ الی ۱۵ درجه سانتی گراد است. فصل زمستان این کشور دمای منفی ۹ درجه دارد به طوریکه در فصل تابستان شاهد هوای خنک در حدود ۱۲ درجه سانتی گراد هستیم.

برای اخذ اطلاعات بیشتر درمورد کشور جمهوری آذربایجان، با کارشناسان مجرب ما در چرخ گردون تماس بگیرید.