باکو

باکو پایتخت کدام کشور است؟

باکو یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جمهوری آذربایجان و همچنین پایتخت این کشور است. معنای باکو در نزد مردم، بادکوبه، یعنی جایی که باد زیادی می وزد است. شهرت این شهر بعد از کشف اولین میدان نفتی جهان به شدت افزایش یافت و به همین سبب، مراکز خرید و خیابان های مهمی در دوران شوروی سابق در این شهر ساخته شد. این بناهای تاریخی اکنون به عنوان جاذبه های گردشگری باکو به حساب می آیند و از جمله میراث فرهنگی، معماری ملی و اسلامی کشور آذربایجان می باشند. در ادامه مطلب قصد داریم تا شما را بطور کامل با این شهر زیبا آشا کنیم.

راهنمای سفر به باکو برای همه کسانی که قصد سفر به پایتخت آذربایجان را دارند، لازم است و می‌توانند با مطالعه آن قبل از سفر، اطلاعات مفیدی را کسب کنند. باکو پایتخت کشور همسایه ایران یعنی آذربایجان می‌باشد، این شهر علاوه‌بر جاذبه های توریستی زیبا و متنوع مکان ها و آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. در این کشور اغلب مردم به زبان ترکی آذربایجانی و برخی نیز به زبان روسی صحبت می‌کنند. این کشور همسایه آداب و رسوم مشترک زیادی با ما دارد، همچون جشن نوروز که همه ساله در ایام نوروز باستانی در این کشور جشن می‌گیرند. اگر قصد سفر به باکو را دارید و یا می‌خواهید با پایتخت آذربایجان بیشتر آشنا شوید با الی گشت در این مقاله همراه شوید.

راهنمای سفر به باکو برای مسافران ایرانی آذربایجان

آذربایجان از کشورهایی می باشد که بخشی از آن در منطقه آسیا و بخش دیگری در منطقه اروپا قرار گرفته است، پایتخت کشور همسایه باکو می‌باشد که جمعیتی حدود ۲۳۰۰۰۰۰ نفر دارد. از ایران به این کشور هم از طریق مرزهای زمینی و هم از طریق مرزهای هوایی می‌توانید سفر کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از رفتن،  حتما راهنمای سفر به باکو را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید تجربه خاطره‌انگیزی در زمان سفر به این شهر مدرن داشته باشید. در ادامه برخی از مواردی که پیش از سفر بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید را با شما درمیان می گذاریم.