دره ستاره ها محلی عجیب و غریب است که در میان زمزمه های مردم به منطقه ارواح معروف است . داستان های زیادی درباره این منطقه وجود دارد که بومیان شبها وارد این دره نمی شوند.نزدیکترین روستا به روستای برکه خلف با فاصله ۵ کیلومتری از آن قرار گرفته است .دره ستاره بعلت فرسایش و باد و آبرفت ها و سیلاب ها به این شکل در آمده است. اما  بومیان این منطقه بر این عقیده هستند که برخود یک ستاره در این منطقه باعث این اشکال شده است .
به دلیل گردش هوا و باد در لایه دره و حفره ها ایجاد صدا میکند.که اهالی منطقه معتقد هستند با تاریک شدن هوا این دره محل رفت و آمد اجنه است . که هنوز این موضع از نظر علمی اثبات نشده است .

مخروط‌های نوک‌تیز، ستون‌ها و ستونک‌های فرسایشی، آرک‌ها و تیغه‌ها و دیواره‌های نواری ازجمله بخش‌های زیبایی هستند که در این دره مشاهده می‌شوند. تندیس‌های موجود در این دره، یاد‌ آور کلوت‌های کویر لوت  و دود کش های جن است.
دیدن دره ستاره ها در یک شب مهتابی وصف ناپذیر است . چشم هر گردشگری را به خود جذب میکنم در گوشه و کنار ستون ها و دره ستاره‌ها راه‌های تنگ، باریک و گاه پهن و وسیع وجود دارد که با نظم خاص خود چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

 

برای دیدن این پدیده حیرت‌آور با «تور قشم و یا رزرو هتل» چرخ گردون همراه شوید.

 

اختصاصی: تهیه شده توسط واحد تولید محتوا در شرکت چرخ گردون