چرخ گردونچرخ گردون
فراموشی رمز عبور ؟

موزه زمان تهرانگردی سه شنبه های بدون خودرو

موزه زمان

سلام و درود

به همه اونایی که دنبال سه شنبه های بدون خودرو هستند و به دنبال این هستند تا به این خانواده بزرگ بپیونند.

 این سه شنبه کجا میریم ؟

سوالی که همراهان و همدلان سه شنبه های بدون خودرو می‌پرسند و ما همیشه دنبال یه مکان جدید و جذاب هستیم. سه شنبه ۱۵ آبان ماه دومین ماه از فصل پاییز ساعت ۱۰ صبح ایستگاه BRT باغ فردوس ولیعصر منتظر قدم های گرمتون هستیم .

کجا میریم؟ موزه زمان 

موزه زمان (خانه حسین خداداد) یکی از خانه‌های تاریخی تهران است که  بنایی قدیمی و دو طبقه در زعفرانیه تهران که حدود ۸۰ سال قدمت دارد. پیشینه این بنا به دوره قاجاریه برمیگردد. این ملک در سال ۱۳۴۲ توسط حسین خداداد خریداری شد. ساختمان آن در یک طبقه ساخته شده بود و حسین خداداد با مقاوم‌سازی ساختمان و احداث یک طبقه روی همکف تغییراتی در بنا ایجاد کرد این خانه و موزه زیبا در سال ۱۳۸۲ به ثبت ملی رسید. در این موزه اشیایی گرانبها که مربوط به زمان و زمان‌گیری هستند نگهداری می‌شوند.در محوطهٔ این تماشاگه ساعت‌های نخستین مانند ساعت آفتابی، ساعت شنی، ساعت آبی و ساعت سوختی قرار گرفته‌اند.

حسین خداداد در سال ۱۳۰۸ در تهران متولد شد. وی فرزند ارشد حاجی خداداد خان خداداد، مالک میدان بار مرکزی تهران امین سلطان بود.حسین خداداد یک سال در آن خانه زندگی کرد و پیش از انقلاب ایران به آمریکا سفر کرد. پس از پیروزی انقلاب ایران تمام دارایی وی و این ساختمان توسط بنیاد مستضعفان مصادره شد و هم‌اکنون با نام تماشاگه زمان برای بازدید عموم دایر است.

موزه زمان در تهران، خیابان ولی‌عصر، ابتدای خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه)، نبش چهارراه پرزین بغدادی، پلاک ۱۲ قرار دارد.

ظرفیت تکمیل