چرخ گردونچرخ گردون
فراموشی رمز عبور ؟

موزه عبرت و گردشگری سیاه

بازدید موزه عبرت

درود

سه شنبه های بدون خودرو دیگر بخشی از زندگی و عادت روزمره ما شده است . این هفته در تهرانگردی های رایگان به سراغ نوعی از گردشگری میرویم که کمتر شناخته شده و شاید برای عموم مردم کمتر جذاب باشد.

امروزه گردشگری سیاه دارای ابعاد گوناگونی است و در دنیای گردشگری اقبال خوبی هم به آن شده است .گردشگری سیاه بخشی از صنعت گردشگری است که مسافران را به بازدید مکان‌های تاریخی می‌برد که در گذشته با فجایع طبیعی، مرگ و تراژدی‌های انسانی در ارتباط بوده‌اند. شاید زمانی مردم بیشتر ترجیح می‌دادند که اوقات تعطیل خود را به بازدید از زیبایی بهشتیِ طبیعت یا درخشش آثار هنری و معماری سپری کنند، اما این روزها ظاهرا ورق برگشته است. موزه عبرت ایران از این دست گردشگری است.

موزه عبرت ایران در باغ ملی قرار گرفته که در ابتدا زندان زنان و سپس به زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری تغییر کاربری میدهد و از آنجا که نقش پررنگی در تاریخ معاصر ایران داشته حایز اهمیت است.  این موزه در زمان رضا شاه و توسط آلمانی‌ها ساخته شد. بنای موزه در سال ۱۳۱۱ تکمیل شده و به عنوان اولین زندان مدرن ایران به خدمت گرفته شد.این زندان سرانجام در سال ۱۳۸۱ تعطیل و تبدیل به موزه عبرت ایران شد که گوشه‌ای از شکنجه‌ها و شکنجه گران و شکنجه شوندگان زمان پهلوی را بازسازی می‌کند.

 چرایی اهمیت بازدید از موزه عبرت

 • در این موزه با گوشه ای از تاریخ ایران آشنا می شوید.
 • اتفاقات گذشته را به شکلی واقعی تر لمس می کنید.
 • یکی از مقاصد گردشگری سیاه را می بینید.
 • نوع متفاوتی از موزه را می شناسید.
 • مخوف ترین شکنجه گاه ایران را می بینید.
 • با زندانیانی که روزگاری در این زندان زجر می کشیدند ملاقات می کنید.

سه شنبه ۲۹ آبان ماه ساعت ۹ صبح مترو امام خمینی منتظر حضور پر انرژی شما هستیم.

شرایط و مقررات مهم
  1. برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی توسط آژانس قابل جابجایی می‌باشد.
  2. هزینه ورودیه در تور های سه شنبه های بدون خودرو به عهده همراهان عزیز می‌باشد.
  3. لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر چرخ گردون اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
  4. لطفا قبل از ثبت نام «منشور و قوانین تورهای چرخ گردون» را مطالعه فرمایید.