شیراز گردی

شهر شیراز مرکز استان فارس و یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی کشور می‌باشد. این شهر با دیدنی‌های فراوانش، چه از لحاظ طبیعت‌‌گردی و چه از لحاظ فرهنگی و تاریخی در بین شهرهای دیگر کشور کم‌نظیر است.

شهر شیراز

شیراز، به سبب وجود جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی فراوان خود، همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود کشانده و معمولاً یکی از اولین گزینه های سفر برای کسانی که قصد مسافرت داخلی دارند، محسوب می شود. شهرت آثار تاریخی شهر شیراز به اندازه ای است که سالیانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به سمت این شهر زیبا سفر می کنند؛ وجود آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی بسیار در این منطقه آن را تبدیل به یکی از مهم ترین قطب های گردشگری ایران کرده است.با شرکت در تور شیراز کوله باری از یادگارهای زیبا از سفر به ارمغان آورید!  

این شهر در طول تاریخ ایران زمین بارها به عنوان پایتخت انتخاب شده و نام آن در لوح های به دست آمده از تخت جمشید نیز وجود دارد. به همین علت  بسیاری از آثار تاریخی دیدنی و با ارزش کشورمان را در دل خود جای داده است.

 

شیراز گردی


این شهر دیار عشق و شهر شعر و ادب است. قبل از هر چیزی باید بدانید که بهترین زمان برای سفر به شیراز
، فصل بهار و به ویژه ماه اردیبهشت است؛ زمانی که جای جای آن پر از عطر بهارنارنج شده و تمام باغ‌ها از گل های متنوع سرشار می شوند. آب‌ و هوای شهر شیراز معمولاً معتدل است؛ اغلب تابستان های گرمی دارد و پاییز و زمستانش چندان سرد نیست. اما بهترین زمان برای دیدن این شهر، همان فصل بهار و اردیبهشت بی‌نظیرش است.

شیراز گردی، وجود طبیعت زیبا و نادر در باغ‌های زیبای دلگشا، ارم، نارنجستان قوام و… در کنار آثار باستانی شکوهمندی مثل آرامگاه حافظ، سعدیه، ارگ کریم‌خان، تخت جمشید، نقش رجب و نقش رستم باعث شده جاذبه‌های گردشگری این شهر، بیشتر از هر شهر دیگری در ایران بتواند گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب نماید.

چه فصلی به شیراز  برویم ؟

بوی بهار نارج که مستت کرد چمدانت را ببند و دل به سفر بسپار، شور و شوق عید که تمام شد فصل سفر به پایتخت هخامنشی و اقامتگاه کوروش است.

بهترین فصل برای شیراز گردی بهار هست و این شهر آنچنان غرق بوی بهار نارنج می‌شود که هر گردشگری را از خود بی خود می‌کند. چرخ گردون همواره در تمام فصل ها

شیراز را دارد و قابل اجرا است.

در شیراز چی بخوریم ؟

کلم پلو شیرازی دو پیازه آلوی شیرازی، شکر پلو، قورمه به، یخنی نخود، رب پلو، شیرازی پلو، اشکنه شیرازی یا آب پیازک، هویج پلو، کوفته هلوی شیرازی، دمپختک شیرازی، کوفته سبزی، آش سبزی، قنبر پلو

سوغاتی های شیراز ؟

رنگینک، یوخه،مسقطی، کلوچه شیرازی، بادام سوخته، حلوای کاسه‌ای، فالوده شیرازی، عرقیات گیاهی شیراز، عرق بهارنارنج، عرق بیدمشک، عرق نسترن، گلاب میمند شیراز

دمنوش‌های گیاهی، لیموی شیرازی، آبغوره شیراز، صنایع دستی شیراز، خاتم کاری، سفال‌گری، معرق کاری، اشیاء و ظروف نقره‌ای، منبت کاری، قلم زنی، میناکاری، شیشه گری، زیرانداز نمدی، گلیم، جاجیم و قالی، گیوه، ظروف و اشیاء سرامیکی، آیا شما سوغاتی خرید کرده اید که در این لیست نباشد؟

«یادمان باشد در بوم گردی هیچ چیز بر جای نگذاریم و جز عکس و خاطره خوش و سوغات از مردم محلی، از سفر چیزی به یادگار برنداریم»

راهنمایان ورزیده تور شیراز چرخ گردون شما را با دانستنی های تاریخی،فرهنگی،اجتماعی،طبیعی،زمین شناسی جای جای سفر آشنا خواهند کرد.

ویژگی تور شیراز ما برگزاری بازی ها و رویدادهای ورزشی هیجان انگیز و شاد ورزشی در سفر می باشد. 

 

اختصاصی: تهیه شده توسط واحد تولید محتوا در شرکت چرخ گردون